Profesjonalne sługi copacking w Warszawie

Usługi copacking dla sklepów internetowych, sieci handlowych i firm

Istnieje wiele metod na tworzenie zestawów promocyjnych. Jedną z powszechnie stosowanych, z której możesz skorzystać w magazynach, jest co-packing, czyli jedna ze specyficznych odmian konfekcjonowania. Jesteśmy doświadczonym partnerem w zakresie magazynowania, pakowania i dystrybucji towarów. Działamy w Warszawie, oferując naszym klientom elastyczne i kompleksowe rozwiązania logistyczne.

Oferta usług copacking

Nasze usługi co packing obejmują:

Copacking maszynowy i ręczny

Dostarczamy najwyższej jakości usługi copackingu zarówno przy użyciu nowoczesnych maszyn, jak i ręcznie, co pozwala na dostosowanie procesu do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Brak minimum logistycznego

Współpracujemy zarówno z dużymi, jak i małymi firmami, co oznacza, że nie wymagamy minimalnej ilości zamówień. Każde zlecenie jest dla nas równie ważne.

Elastyczne ceny

Koszt naszych usług jest uzależniony od ilości zestawów, co pozwala na dostosowanie kosztów do budżetu klienta.

Szybka realizacja zamówień

Gwarantujemy realizację zamówień poniżej 30 dni, co pozwala na szybkie wprowadzenie produktów na rynek.

Dlaczego wybrać nasze usługi copacking?

Nasza firma wyróżnia się na tle konkurencji dzięki kilku kluczowym przewagom:

Elastyczność

Rozumiemy, że każdy klient ma unikalne potrzeby i jesteśmy gotowi dostosować nasze usługi do ich wymagań. Obsługujemy zarówno małe firmy, które dopiero zaczynają, jak i duże przedsiębiorstwa z dużą ilością SKU i palet.

Gama doświadczeń

Posiadamy doświadczenie w obsłudze różnych branż, od dużych big-bagów z kawą po małe pudełka z kosmetykami, co pozwala nam na dostosowanie usług do specyficznych potrzeb klienta.

Połączenie hurtu z detalem i e-commerce

Nasza infrastruktura jest odpowiednio przystosowana do obsługi zarówno tradycyjnych kanałów sprzedaży, jak i e-commerce. Posiadamy regały paletowe oraz specjalizowane regały do e-commerce, optymalizujące wykorzystanie przestrzeni.

Integracja fulfillment z co-packing

Jesteśmy w stanie łączyć usługi fulfillment z copackingiem, co pozwala na elastyczność i efektywność w zarządzaniu magazynem i zamówieniami.

Własne rozwiązania integracyjne

Oferujemy zarówno powszechnie dostępne integratory, jak i specjalizowane rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Usługi dodane

Poza copackingiem, oferujemy również usługi takie jak robienie zdjęć produktom, wymiarowanie, robienie zestawów promocyjnych, ozdobne pakowanie oraz pomoc w zamawianiu.

Zainteresowany współpracą copacking?

Wyślij do nas wiadomość lub zadzwoń.

Copacking Warszawa - Integracje IT

Nasze magazyny co packing w liczbach

Posiadamy nowoczesne, suche i ogrzewane magazyny zlokalizowane w Warszawie, które zapewniają dogodny dojazd i bezpieczne przechowywanie towarów. Nasze obiekty są chronione 24 godziny na dobę, monitorowane oraz ubezpieczone od pożaru i zdarzeń losowych na kwotę 40 mln zł. Dysponujemy również polisą OC na 5 mln zł, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo powierzonych nam produktów.

Miejsc paletowych

0

Miejsc pickingowych

0

Magazyny

2

Przesyłek dziennie

0

Pracowników

0

Bezbłędność wysyłek

0 %

Co-packing – jak może pomóc w budowaniu silnej marki?

Na czym polega co-packing? Jest to gałąź konfekcjonowania, która wiąże się z przepakowywaniem produktów oraz łączeniem ich w zestawy, na przykład sety promocyjne tworzone z okazji rozmaitych świąt.

Co-packing często ma za zadanie uatrakcyjniać produkty oraz budować zestawy promocyjne, które przekonają klienta do zakupu, zapoznają go z różnym typem towarów jednego producenta albo dostawcy. Pod tym względem co-packing staje się zatem szansą na zwiększenie sprzedaży oraz pozyskanie nowych klientów, którzy wcześniej nie mieli z produktami do czynienia. Nowa, atrakcyjna forma może ich natomiast skusić do przetestowania ich.

Co-packing w handlu pozwala też na przeprowadzenie rozbudowanych nawet kampanii promocyjnych, mających na celu zbudowanie rozpoznawalności marki oraz zwiększenie jej konkurencyjności na rynku. Im mocniej konsumenci kojarzą daną firmę, z tym większym prawdopodobieństwem zdecydują się na zakup jej produktów.

Usługi copacking

Zainteresowany współpracą copacking?

Wyślij do nas wiadomość lub zadzwoń.

Co-packing – opakowania szyte na miarę klienta

Wiemy, że każda branża ma nieco inna charakterystykę i wymagania. Dlatego też przygotowujemy co-packing indywidualnie dla poszczególnych klientów. W niektórych przypadkach lepiej sprawdza się foliowanie w folię z nadrukami promocyjnymi, innym razem znacznie ciekawiej zaprezentują się pudełka zbiorcze.

Możliwości jest wiele, ale na pewno dołożymy wszelkich starań oraz wykorzystamy nasze wieloletnie doświadczenie, dostępne maszyny oraz umiejętności pracowników, żeby przygotowane zestawy przekonały klientów do pozostania z Twoją firmą na dłużej.

Jeśli chcesz stworzyć ciekawe zestawy dla klientów, skontaktuj się z nami, a pokażemy Ci, że nie ma dla nas wyzwań ani zestawów niemożliwych.

Copacking Warszawa

Copacking Warszawa - najczęstsze pytania

Czy konfekcjonowanie i co-packing to to samo?

Nie. Konfekcjonowanie zajmuje się pojedynczymi sztukami towaru (ewentualnie w opakowaniach zbiorczych), co-packing koncentruje się na zestawach z kilku różnych produktów. To jednak nie jest różnica wyłącznie semantyczna. Oznacza zupełnie różne wymagania dla operatora logistycznego, który je przygotowuje. 

Zupełnie inaczej przygotowuje się powierzchnię pod operację copackingu, inaczej szkoli, nadzoruje i rozlicza pracowników. Inaczej też przygotowuje się wysyłkę. Potrzebna jest inna infrastruktura, np. trudno o system IT, który poradzi sobie z rozliczeniem co-packing. Tu raczej potrzebne jest doświadczenie, gdyż proces rozbity jest na etapy o różnym stopniu trudności i różnej pracochłonności, trudno więc je rozliczać w taki sam sposób.

Co-packing:

  1. Przepakowywanie towarów z opakowań zbiorczych w opakowania jednostkowe
  2. Tworzenie zestawów promocyjnych
  3. Łączenie pojedynczych produktów w opakowania zbiorcze 
  4. Dołączanie próbek innych towarów

Konfekcjonowanie:

  1. Etykietowanie, 
  2. Foliowanie 
  3. Oznaczanie produktów

Jeśli firma nie wykonuje co-packingu samodzielnie (a mało która ma do tego powierzchnię, wyposażenie i przeszkolonych pracowników), ale poszukuje partnera typu 3pl, powinna to uwzględnić. Zanim podpisze się umowę, lepiej sprawdzić przygotowanie partnera. Ten często sam nie zdaje sobie sprawcy, jakiego podejmuje się wyzwania podpisując umowę. To najczęściej efekt braku doświadczenia z co-packingiem, a posiadanie go tylko w zakresie konfekcjonowania. Efektem może być niedotrzymanie terminu, błędy w pakowaniu czy znaczne przekroczenie założonego budżetu kosztów.

Czym konkretnie różni się konfekcjonowanie i copacking?

Ogólnie rzecz biorąc co-packing stawia magazynowi znacznie większe wymagania niż konfekcjonowanie. W copackingu łatwiej się pomylić (jest wiele różnych składników), trudniej też dopilnować jakości pracy. Trudniej jest też rozliczyć pracowników z wykonanej pracy i ich wydajności. Dzieje się tak dlatego, że często proces copacking jest rozbity na wiele etapów, które wykonywane są przez różne zespoły. A przecież ma tu miejsce efekt domina, praca jednego zespołu zależy od wydajności poprzedniego, więc trudno ich np. obwiniać o mniejsza wydajność, gdy muszą czekać. Typowe w konfekcjonowaniu wynagrodzenie na akord niekoniecznie się sprawdzi. 

Takie sposób organizacji pracy wymaga znacznie więcej od nadzorujących brygadzistów i wymaga starannego zaplanowania całego procesu. Proces trzeba zaplanować w przestrzeni (czyli jak ma przebierać na powierzchni magazynu), w czasie (która czynność ma przypadać po której) i przydzielenie odpowiedniej obsady. Bardzo przyda się doświadczenie do znalezienie wąskich gardeł i dobranie liczby pracowników do każdego zadania osobno. Copacking stawia wymagania jakościowe i wydajnościowe dla gotowego zestawu, a nie dla pojedynczego produktu, nad czym jest znacznie trudniej zaplanować.

Potrzeba też więcej powierzchni, często też wysokich regałów paletowych. Ponieważ rodzajów towarów jest wiele, trzeba wszystkie zgromadzić przed rozpoczęciem pracy. Trzeba je też tak umieścić, aby było łatwo je zidentyfikować, znaleźć, zdjąć i dostarczyć na miejsce gdzie odbywa się copacking.

Miejsce do składowania gotowych zestawów. Często największe wyzwanie, a nie zawsze uświadomione. Typowe magazyny są wypełnione regałami, a jeśli jest tak wolne miejsce, to wykorzystuje się je jako rampę, do operowania towarem przy przyjęciu i wydaniu.

Wysyłka gotowych zestawów. W przeciwieństwie do konfekcjonowania, efektem copacking są nieforemne zestawy, często w bardzo wrażliwych standach, które łatwo uszkodzić przy ładowaniu, a przede wszystkim w transporcie. Jeśli firma nie ma doświadczenia, jak przygotować zestawy do transportu, a przede wszystkim jak załadować samochód, pojawią się zniszczenia.

Warto też sprawdzić, czy potencjalny partner ma doświadczenie z co-packingiem. Inaczej terminu nie da się dotrzymać (a to często oznacza kary), będą rozbieżności w liczbie sztuk, które trzeba będzie w kosztowny sposób korygować, będzie też wiele uszkodzeń. Co jednak najważniejsze, prawdziwe koszty pojawią się dopiero na koniec, gdy partner sam policzy, ile go to kosztowało. A to może być bardzo nieprzyjemna niespodzianka.